PSV bezorgt zichzelf (alweer) hoofdpijn

Foto: PSV bezorgt zichzelf (alweer) hoofdpijn

De eerste klap moest, vooraf gezien in ieder geval, voor PSV op bezoek bij Juventus in de Champions League een welbekende daalder zijn. Het Italiaanse reisje eindigde voor de Brabanders echter in een grote sof, na een eerder ook al een teleurstellende derbyremise. En dit alles heeft de Eindhovense club helemaal aan zichzelf te wijten.

Analyse: eigen fouten nekken PSV bij Juventus, net zoals in de Eredivisie

Met een heerlijk gevoel waren de Eindhovenaren na de verdiende bekerzege op Feyenoord afgelopen weekend in de Eredivisie nog het duel met provinciegenoot Willem II ingegaan. Dat enthousiasme kreeg echter een flink tik te verwerken middels het gelijkspel tegen de Tricolores.

Daarna moest meteen weer de spreekwoordelijke knop om voor PSV, wisten ook trainer Peter Bosz en zijn manschappen. Want er stond wederom een héél belangrijke confrontatie voor de deur. Daarvoor moest eerst een koffertje gepakt en een vliegreis gemaakt worden.

In de nieuw in het leven geroepen tussenronde van de Champions League wachtte dinsdagavond namelijk een clash met Juventus. Eindhoven tegen Turijn. Hoe zouden de Brabanders het tegen deze zwart-witte formatie ervan af gaan brengen?

“PSV heeft in ieder geval een kans”, zo voorspelden kenners voorafgaand nog vol vertrouwen. Feitelijk klopte dat natuurlijk sowieso als een bus, maar met die uitspraak werd meer gedoeld op het feit dat Juve in deze fase niet compleet onverslaanbaar zou zijn voor PSV.

Met die gedachte in het achterhoofd stapten de Eindhovenaren dan ook het veld op bij De Oude Dame. Dat Luuk de Jong aldaar de frontleider zou zijn, dat stond van tevoren al zo vast als een huis omdat zijn concurrent Ricardo Pepi er vanwege een flink blessure uit ligt.

De Amerikaan zal dit seizoen geen minuut meer als gevolg van die kwetsuur gaan spelen. Naar een transfervrije versterking voor als tweede man achter De Jong, wordt gezocht maar het Italiaanse duel in de Champions League kwam hiervoor nog een stukje te vroeg.

Het absentielijstje van Bosz

Bosz, die vooraf de standaardbewoordingen als “dat er hard gewerkt moest worden en de stinkende best gedaan moest worden” gebruikte, kon daarnaast niet beschikken over Malik Tillman, Olivier Boscagli, Rick Karsdorp en Sergiño Dest. Zeker de eerste twee spelers waren tot op heden heel belangrijk geweest.

Noa Lang, dit seizoen vaker geplaagd door vervelende pijntjes in ledematen en spieren, stond er tegen de Serie A-club wél. Net zoals Ismael Saibari, op beide aanvallend ingestelde spelers was onder meer intern de hoop gevestigd dat zij Juventus sportieve pijn konden doen.

Rechts in de frontlinie koos Bosz niet geheel verrassend voor Ivan Perišić. Hij kreeg de voorkeur boven Johan Bakayako, omdat hij in de voorbije jaren – onder meer zeker in de Champions League – een bak aan ervaring op deed. En die zouden de Brabanders nodig gaan hebben in het Turijnse Allianz Stadium.

Met een goed resultaat zou PSV immers een extra en hernieuwde – maar zeker ook benodigde – boost geven. Het werd uiteindelijk een grote kater met zeurende hoofdpijn, omdat de Italiaanse thuisclub twee fouten van de huidige nummer twee van de Eredivisie genadeloos afstrafte.

PSV maakte teveel fouten waarvan Juventus dankbaar profiteerde.

Cruciale fouten werden cadeautjes

Perišić had dan wel nog op mooie wijze gescoord, maar tevoren verspeelde Joey Veerman op kinderlijke en evenzo nonchalante wijze de bal waardoor de thuisploeg de score kon openen. Na de thee was het Walter Benítez die een voorzet slecht verwerkte, waarna de Italianen gretig profiteerden en de winnende treffer konden aantekenen.

De profetische woorden van Bosz tijdens de “dat het vanzelf goed zou komen” tijdens de sportieve dip waarin zijn elftal verkeert, bleken na de nederlaag bij Juventus regelrecht in de prullenbak te zijn terechtgekomen. De Eindhovense topclub moet sowieso volgende week tijdens de return in eigen huis winnen.

Zo niet, dan zou dat een heel grote teleurstelling zijn. Terwijl het in de vaderlandse competitie ook al niet lekker loopt. PSV bezorgt zichzelf keer op keer hoofdpijn en de vraag is hoe de Brabanders een herhaling hiervan in de komende maanden gaan voorkomen.

Gaat PSV toch nog door in de Champions League?

  • Zeker
  • Nee, dat wordt niks
  • Zeker
  • Nee, dat wordt niks

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

15:00
3+
Ajax en Sparta THE BEST na Mislintat, PSV stelt teleur!
14:46
9+
Vink doet opmerkelijk boekje open over Jong Ajax en Jong PSV
14:30
54+
‘Joey Veerman móét weg bij PSV’
14:14
48+
‘Ajax-hervormingen op komst’
14:00
29+
Alex Kroes is de levenselixer voor Ajax
13:45
0+
Wéér KNVB-ingreep bij Utrecht tegen Ajax
13:29
263+
‘Stuntterugkeer voor Steven Bergwijn’
13:13
30+
Op welke zender kijk je Feyenoord – AC Milan?
12:50
68+
Italiaanse media loven één PSV’er na ‘onverdiende zege Juventus’
12:41
36+
‘Feyenoord moet af van eeuwenoud probleem’
12:20
1700+
‘Ontslag Arne Slot na megablamage Liverpool’
12:06
94+
‘Interne strijd bij Feyenoord over opvolging Priske’
11:51
222+
‘Henderson weg bij Ajax, opvolger al geïdentificeerd’
11:35
15+
Willem II-thuis ‘zwaarder dan Juventus-uit’: “Klinkt misschien raar..”
11:21
120+
Ajax moet steunpilaar missen tegen Union St. Gillis
11:03
78+
BN’er met grond gelijk gemaakt in VI: “Een gekkie, allemaal gelul”
10:48
57+
Te Kloese gefileerd: “Wat ik vreemd vond, was de opmerking na PSV”
10:34
181+
‘John de Mol grijpt in bij Vandaag Inside’
10:33
68+
Schouten en Mauro zijn het oneens met elkaar na duel met Juventus
10:16
146+
Feyenoord kan ‘gedroomde opvolger’ Priske op de buik schrijven
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie