‘Ajax-leiding gaat keihard ingrijpen’

Foto: ‘Ajax-leiding gaat keihard ingrijpen’

Ajax heeft de laatste jaren grote stappen gezet dankzij de enorme inkomsten. Dat geld stroomde deels binnen via uitgaande transfers, maar steeds vaker lopen spelers transfervrij de deur uit.

Het Parool schrijft: “Ajax wil zich in de toekomst beschermen tegen spelers die aansturen op een transfervrije status. De club is voor een belangrijk deel afhankelijk van inkomsten uit transfers. De tendens in het Europese voetbal is dat steeds meer spelers bij hun clubs hun contract uitdienen. Dat is lucratief voor de speler en diens zaakwaarnemer, die bij een transfervrije overstap naar een nieuwe club vaak een flinke som aan ‘tekengeld’ kunnen incasseren.”

Europese topclubs hebben daarmee te maken, maar ook Ajax. Clubwatcher Dick Sintentie schrijft: “Met argusogen volgt de clubleiding nu niet alleen de internationale ontwikkelingen op transfergebied, maar ook de contractsituatie van de spelers in de eigen selectie. De uiterste consequentie zou zijn dat Ajax een speler die zijn aflopende contract niet wil verlengen, in de toekomst op de bank of zelfs de tribune zet – maar daarmee snijdt de club zichzelf sportief in de vingers. Zoiets heeft ook grote consequenties voor de trainer, de andere spelers en het teamproces.”

Vraagtekens

Op dit moment heeft trainer Erik ten Hag nog de vrije keus om spelers te selecteren. André Onana kreeg zodoende gewoon nog minuten en ook Brian Brobbey werd ‘gewoon’ ingezet, terwijl Noussair Mazraoui ondanks een aflopend contract zelfs een basisplaats bezit. In de toekomst wil Ajax echter voorkomen dat spelers hun laatste contractjaar uitzingen zonder consequenties.

Op dit moment telt de Ajax-selectie verschillende spelers met een in 2023 aflopend contract. David Neres en Nicolás Tagliafico mogen vertrekken, waar Ryan Gravenberch mogelijk ook permissie krijgt indien hij zijn contract niet openbreekt. Daley Blind lijkt daarentegen open te staan voor verlenging.

Wint Ajax bij Utrecht? Win 1.50 keer je inleg bij bet365!

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door AFC AJAX MEDIUM (@ajaxmedium)

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:54
4+
Voorbeschouwing Liverpool – Tottenham Hotspur: EFL Cup-clash
23:09
150+
PSV heeft slecht nieuws: vangt bot voor Pepi-vervanger
22:53
1967+
LIVE: Ajax heeft twee aanwinsten binnen, PSV-deal stuk
22:50
127+
Ajax haalt derde keeper binnen, Sparta strikt KKD-topper
22:44
0+
‘Witte rook’ uit Amsterdam: ‘Keeper en back komen eraan’
22:29
109+
PSV houdt poot stijf: Babadi vertrekt niet
22:22
109+
Here we go: PSV strikt Malacia op huurbasis met optie tot koop
21:55
50+
Heracles verschalkt Utrecht en bereikt halve finale KNVB Beker
21:25
165+
‘Feyenoord klaar op transfermarkt: twee nieuwe aanwinsten’
20:57
0+
‘FC Utrecht-zwakkeling mag vanavond gratis vertrekken’
20:38
154+
‘Feyenoorder out na wanbeleid op 4 februari’
20:24
86+
Verbijstering na aftrap Heracles – Utrecht: ‘Wat een armoe’
20:15
22+
Transfersoap Davies kent mooi einde
19:34
0+
Haller op de bank in bekerduel tussen Heracles en Utrecht
19:15
0+
Toch nog transferactie bij Feyenoord? ‘Een bod is uitgebracht’
19:00
331+
Kwakman onder de indruk van aanstaande Ajax-aanwinst
18:40
107+
‘Willem II speelt in op Meerveld-vertrek’
18:20
374+
‘Feyenoord forceert Zerrouki-exit’
18:00
267+
‘Weghorst wekt ergernis bij Ajax’
17:40
126+
‘Babadi heeft keuze gemaakt: gesprekken in volle gang’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie