‘Feyenoord-spelers hebben niets geleerd van AZ-blamage’

Foto: ‘Feyenoord-spelers hebben niets geleerd van AZ-blamage’

Waar oefenmeester Dick Advocaat zijn ploeg liever ietsje in wil zien zakken, zijn de spelers van Feyenoord van mening dat ze vroeg druk moeten zetten. De selectie wil wat dominanter voetballen, maar het is de vraag of dat het beste is.

Overigens vindt De Kleine Generaal dat dit allemaal wat groter wordt gemaakt dan het is. Tegen ADO probeerden de Rotterdammers de tegenstander af te jagen, maar dat kwam juist weer uit de koker van de trainer. Aan het Algemeen Dagblad vertelt die: “Tegen ADO kwam het van mij af. We hadden ADO geanalyseerd en we hadden het idee dat als je vroeg zou storen, ze daar niet onderuit zouden voetballen. Dan wel met iedereen en niet met één speler. Maar ja, als je de bal diep op de helft van de tegenstander verovert, moet je wel weten wat je ermee moet doen. Volgens mij is het makkelijker als je dan ruimte hebt.”

Feyenoord won met 4-2, maar oogde defensief kwetsbaar. Luciano Narsingh: “Tegen een andere tegenstander waren wij er misschien niet mee weggekomen.” Advocaat zucht: “Als je vroeg druk zet, haal je vooral de ruimte weg die je zelf graag wilt hebben in balbezit. Aan de andere kant: veel ploegen willen tegenwoordig vroeg druk zetten en pressen. Maar je moet het ook kunnen. Vorig seizoen hebben we kunnen zien dat heel hoog druk zetten, ook tegen mindere tegenstanders, niet zo succesvol was.”

Het AD analyseert: “Waarom de spelers het desondanks willen? Als het heel goed wordt uitgevoerd, geeft het het heerlijke gevoel volledig de baas te zijn op het veld. Het kan tegenstanders echt naar adem laten happen. Bovendien willen aanvallers doorgaans dolgraag zo diep mogelijk op de helft van de tegenstander staan. Heel ver terugverdedigen vergt discipline en kost kracht. Maar als het vastzetten niet goed wordt uitgevoerd, krijg je wat Feyenoord exact een jaar geleden in De Kuip overkwam tegen AZ (0-3 verlies, red.). De Rotterdammers werden volledig omvergekegeld door de aanvallende loopacties van de Alkmaarse linksback Owen Wijndal, die keer op keer ongehinderd kon opstomen en voorzetten afleveren.”

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:54
4+
Voorbeschouwing Liverpool – Tottenham Hotspur: EFL Cup-clash
23:09
155+
PSV heeft slecht nieuws: vangt bot voor Pepi-vervanger
22:53
1967+
LIVE: Ajax heeft twee aanwinsten binnen, PSV-deal stuk
22:50
128+
Ajax haalt derde keeper binnen, Sparta strikt KKD-topper
22:44
0+
‘Witte rook’ uit Amsterdam: ‘Keeper en back komen eraan’
22:29
112+
PSV houdt poot stijf: Babadi vertrekt niet
22:22
113+
Here we go: PSV strikt Malacia op huurbasis met optie tot koop
21:55
50+
Heracles verschalkt Utrecht en bereikt halve finale KNVB Beker
21:25
169+
‘Feyenoord klaar op transfermarkt: twee nieuwe aanwinsten’
20:57
0+
‘FC Utrecht-zwakkeling mag vanavond gratis vertrekken’
20:38
160+
‘Feyenoorder out na wanbeleid op 4 februari’
20:24
87+
Verbijstering na aftrap Heracles – Utrecht: ‘Wat een armoe’
20:15
22+
Transfersoap Davies kent mooi einde
19:34
0+
Haller op de bank in bekerduel tussen Heracles en Utrecht
19:15
0+
Toch nog transferactie bij Feyenoord? ‘Een bod is uitgebracht’
19:00
335+
Kwakman onder de indruk van aanstaande Ajax-aanwinst
18:40
107+
‘Willem II speelt in op Meerveld-vertrek’
18:20
376+
‘Feyenoord forceert Zerrouki-exit’
18:00
270+
‘Weghorst wekt ergernis bij Ajax’
17:40
126+
‘Babadi heeft keuze gemaakt: gesprekken in volle gang’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie