Gorter cryptisch: “Kwam door twee persoonlijkheden die in mij zaten”

Foto: Gorter cryptisch: “Kwam door twee persoonlijkheden die in mij zaten”

Ajax trok Jay Gorter afgelopen zomer aan van Go Ahead Eagles. De keeper was geen onbekende op De Toekomst, want tussen 2010 en 2014 speelde hij ook al in de jeugdafdeling van de Amsterdammers. In de tussentijd heeft hij veel geleerd, stelt de doelman in gesprek met het clubkanaal van Ajax.

De Amsterdammers haalden hem in 2010 van FC Purmerend, maar Gorter moest na een paar seizoenen weer vertrekken. Na een goede periode bij AFC kreeg hij een nieuwe mogelijkheid bij AZ, waar hij zijn kans wel greep. Vervolgens haalde Go Ahead Eagles hem binnen en groeide hij in het team uit tot een van de vaste krachten. Daarop besloot Ajax hem terug te halen.

Gorter kan goed begrijpen dat hij vroeger bekendstond als een lastige jongen. “Omdat ik onpeilbaar was, was ik een moeilijk mannetje”, legt hij uit. “Ik was nooit iemand die dingen uithaalde of ruzie zocht, maar ik was wel een jongetje met twee gezichten. Mensen denken vaak keepers zijn gek en daardoor ontstond later het beeld dat ik van alles uithaalde in die tijd.”

De doelman benadrukt dat het vooral lag aan de manier waarop hij in het leven stond. “Dat kwam door die twee persoonlijkheden die in mij zaten. Het had meer te maken met hoe ik omging met stressvolle situaties”, aldus Gorter, die dit seizoen voornamelijk zijn minuten maakt in Jong Ajax. De komende jaren hoopt Ajax hem te ontwikkelen tot een waardige keeper van het eerste team.

Keeperskwestie

In het eerste team is ondertussen nog altijd een keepersstrijd aan de gang. Waar Remko Pasveer voorlopig verreweg de meeste wedstrijden voor Ajax 1 speelde, krijgt Erik ten Hag met de terugkeer van André Onana nieuwe keuzemogelijkheden. De trainer gaf aan voorlopig vast te houden aan de optredens van Pasveer, maar het valt niet uit te sluiten dat Ten Hag in de Champions League toch voor Onana gaat kiezen.

Wint Ajax op bezoek bij FC Utrecht? Profiteer van een odd van 1.44!

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door AFC AJAX MEDIUM (@ajaxmedium)

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

14:45
3+
Boskamp gechoqueerd: “Dat kan toch niet!”
14:30
6+
‘Dortmund zet Ramaj in wachtkamer na Ajax-transfer’
14:15
62+
‘Grof Klassieker-schandaal krijgt staartje’
14:00
0+
Hoe de Sparta-strijd met een snik even verdween
13:55
70+
‘Groot PSV-probleem voor Bosz’
13:40
28+
‘Peperdure’ UEFA-rekening voor FC Twente
13:25
192+
‘Grote Oranje-verrassing in aantocht’
13:10
48+
Zorgen om Ajax-tak: “Al heel lang niet”
12:48
140+
‘Feyenoord-aanvaller ontbrak bij Klassieker omdat hij te laat was’
12:34
52+
Memphis gewaarschuwd: “Als hij nog één slechte wedstrijd speelt..”
12:19
84+
‘Gênante openingstraditie persconferenties Priske’
12:05
30+
Slot hekelt spelregel in Engels voetbal en richt zich tot FA
11:48
147+
Derksen walgt van KNVB: ‘Schandalig, hij wordt gediscrimineerd’
11:33
77+
Ajacied Rosa: “We hebben al gesproken, weet zeker dat hij me kan helpen hier”
11:16
67+
‘Perfecte volgende club voor Frenkie de Jong’
11:00
89+
Stewart legt uit waarom PSV Ohio misliep en Babadi tóch behoudt
10:46
611+
Vermoedelijke opstelling Feyenoord tegen PSV: laatkomers en blessuregevallen
10:36
519+
Feyenoord-fans delen massaal één emoji onder transferbericht Malacia
10:22
106+
Waarom Matheus zijn transfer naar Ajax ‘altijd zal onthouden’
10:07
315+
‘Kroes legt Farioli werkelijk bizarre taak op’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie