In een video van ESPN blikt Hans Kraaij junior terug op de eerste seizoenshelft in de Eredivisie. Het gaat natuurlijk ook over Ajax, dat trainer Maurice Steijn met een zwakke selectie opzadelde en hem na een paar dramatische maanden al weer ontsloeg.
Steijn kreeg geen Lang en Schouten, maar Mikautadze en Tahirovic
“Ik weet helemaal niet of hij (Steijn, red.) geschikt is om in de top te trainen en of hij een toptrainer is, maar ik weet wel dat toen Steijn is gekomen Edson Álvarez, Mohammed Kudus en Dusan Tadic binnen de kortste keren weg waren. En als het klopt wat ik heb gehoord, dat hij bij een van zijn eerste besprekingen met de Raad van Commissarissen heeft gezegd dat hij Nicolás Tagliafico, Jerdy Schouten, Josip Sutalo en Noa Lang zou willen, dan was Ajax voor de helft van het geld 31 keer beter af geweest dan nu.”
Saillant detail is dat twee van die spelers, Schouten en Lang, beiden naar PSV vertrokken. De Eindhovenaren wonnen vervolgens alle zestien de competitiewedstrijden tot dusver. Steijn kreeg enkel Sutalo van zijn wensenlijstje, en verwelkomde verder nog onder meer Gaston Ávila, Benjamin Tahirovic, Chuba Akpom en Georges Mikautadze.