NAC maakt goede keuze met ‘perfectionist’: “Daar was hij elke dag mee bezig”

Foto: NAC maakt goede keuze met ‘perfectionist’: “Daar was hij elke dag mee bezig”

Giovanni van Bronckhorst denkt dat NAC Breda er goed aan heeft gedaan Jan-Paul van Gastel aan te stellen als nieuwe hoofdtrainer. De twee werkten samen bij Feyenoord, Gio stelt dat zijn voormalig rechterhand een groot aandeel had in het gewonnen eremetaal.

Van Bronckhorst vol lof over zijn voormalig assistent

Van Bronckhorst en Van Gassel loodsten de Rotterdammers in 2017 naar de eerste landstitel in achttien jaar. Een seizoen eerder veroverden ze al de KNVB-Beker. “JP was heel belangrijk bij Feyenoord in een tijd dat we prijzen pakten”, benadrukte Van Bronckhorst in gesprek met Voetbal International. “Hij speelde een grote rol met zijn trainingen en was verantwoordelijk voor de analyses en tegenstanders.”

‘Urenlang beelden bekijken’

Vooral het perfectionisme van de 51-jarige Bredanaar wordt geroemd. Een mooi voorbeeld wordt daarbij genoemd. “Hij gaat enorm secuur te werk. Ik kan me goed herinneren dat we met Feyenoord eens een ander systeem gingen spelen: 3-5-2. Daar zaten we dan samen, urenlang beelden te bekijken. Eindeloos keken we naar ploegen die het zich naadloos meester hadden gemaakt. In die tijd waren dat Juventus en Chili. Elk detail zochten we samen uit. Uiteindelijk hebben we die speelwijze denk ik twee, misschien drie keer gebruikt.”

“We hadden allebei een enorme drang naar perfectie”, vervolgde Van Bronckhorst. “Dat is JP. Als ik hem moest omschrijven, zou ik hem perfectionist noemen. Ook al gebruik je een systeem maar één keer, hij zorgt dan eerst wel dat alles klopt. Dat gaat bij hem op natuurlijke wijze. Elke dag was hij bezig zich te ontwikkelen als coach. Ook door zich nieuwe segmenten van het vak eigen te maken. En hij kan op individuele basis jongens ook enorm veel leren.”

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:22
0+
Bosschaart reageert trots: ‘Deze groep heeft karakter’
23:00
27+
De Roon sneuvelt met Atalanta, Kökcu schiet Benfica naar volgende ronde
22:40
90+
Sportieve Giménez feliciteert Feyenoord: ‘Hoop dat ze doorgaan’
22:20
121+
Fantastische beelden: groot feest in kleedkamer Feyenoord
22:10
105+
Ibrahimovic oordeelt: ‘Feyenoord was niet beter dan wij’
21:40
401+
Read-incident in beeld: kopstoot of schermutseling?
21:33
422+
Krankzinnige jackpot voor Feyenoord in Champions League
21:25
160+
“Een heerlijk moment voor Feyenoord, voor het Nederlandse voetbal”
21:21
119+
Feyenoord in zwaar weer: nog een speler mist duel
21:19
29+
Feyenoord-goudhaantje Carranza onthult: “Ik ben ziek”
21:13
642+
Dit is wat de Italiaanse media over AC Milan-Feyenoord schrijven
20:49
186+
‘Milan-Feyenoord krijgt peperduur staartje’
20:43
155+
‘Beste ter wereld bij Milan-Feyenoord’
20:41
0+
Goudhaantje Carranza kopt Feyenoord naar achtste finale
20:04
68+
‘Dumfries gaat helemaal los tijdens AC Milan-Feyenoord’
19:55
80+
Marco van Basten wijst schlemiel aan bij Feyenoord
19:42
27+
‘Arne Slot jaagt op man van 80 miljoen’
19:37
51+
Heel Europa kijkt met open mond naar één man bij AC Milan-Feyenoord
19:24
85+
‘Krankzinnige actie Hadj Moussa naar ploeggenoot’
19:15
198+
Feyenoord-fans wijzen allemaal naar Ajax tijdens ‘AC Milan’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie