Premier League-topclubs met handen in het haar: aantal wissels blijft drie

Foto: Premier League-topclubs met handen in het haar: aantal wissels blijft drie

In tegenstelling tot bijvoorbeeld de Eredivisie en Europese clubtoernooien mogen Premier League-ploegen in de competitie drie keer wisselen in plaats van vijf. Een poging om dit te veranderen leverde donderdag niets op.

Voornamelijk de topclubs strijden voor het recht om vijf keer te mogen wisselen, dit om hun spelers te ontzien in deze tijden met een zeer zwaar programma. Zo maken onder meer Liverpool-manager Jürgen Klopp en Manchester City-manager Pep Guardiola zich hard voor de aanpassing. Zonder resultaat, bleek donderdag opnieuw uit een stemming. De kleinere Premier League-clubs vinden vaker wisselen in het voordeel van de grootmachten, die beschikken over grote selectie.

Het verzoek had veertien van de twintig stemmen nodig, maar haalde dat aantal niet. “We moeten denken aan het welzijn van de spelers. We zouden dus graag zien dat ook in de Premier League vijf wissels zijn toegestaan”, zei FA-topman Mark Bullingham afgelopen week al. Desondanks blijft het aantal wissels op drie staan.

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie