Ten Hag stelde harde Berghuis-eis: “Dat accepteer ik niet”

Foto: Ten Hag stelde harde Berghuis-eis: “Dat accepteer ik niet”

De aankomende wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax is een heel speciale voor Steven Berghuis. De voormalig Feyenoord-aanvoerder stapte aan het begin van dit seizoen voor 5,5 miljoen euro over naar de aartsrivaal uit Amsterdam. Voordat het succesverhaal van Berghuis bij Ajax begon, hoorde hij een harde eis van Ajax-trainer Erik ten Hag. 

Bij Feyenoord had Berghuis misschien iets té veel verantwoordelijkheid. De 29-jarige aanvaller was de grote man bij de Rotterdammers en dat nam naast doelpunten en assists ook een hoop irritaties met zich mee. Cor Pot, de voormalig assistent van Dick Advocaat bij Feyenoord, noemde Berghuis al eens “een moeilijke jongen”. In Amsterdam merken ze daar voorlopig niets van, al kwam dat ook door een eis van Ajax-trainer Erik ten Hag. 

Steven Berghuis en Ajax 

Voor de transfer tot stand kwam, sprak Ten Hag met Berghuis over zijn mogelijke posities bij Ajax, maar ook zijn kaartenlast. De Ajax-trainer legde zelfs een eis neer bij Berghuis. “Het gedrag dat hij daar (bij Feyenoord, red.) vertoonde, accepteer ik niet”, zou de trainer volgens het Algemeen Dagblad hebben gesteld. “Je moet agressiviteit tonen, maar controle houden. Straal uit dat je voor je plezier voetbalt.”

Dat lijkt tot nu toe gelukt: Berghuis pakte nog geen kaart in de Eredivisie en is op zijn nieuwe positie van grote waarde voor de Amsterdammers. Berghuis gaf aan dankbaar te zijn voor het ‘out-of-the-box-denken’ van de staff, die hem als aanvallende middenvelder klaarstoomde voor een basisplek bij Ajax. In de omschakeling ziet Ten Hag nog verbeterpunten, maar vooral met het meeverdedigen maakt Berghuis indruk. “Met dat soort spelers heb je het daarover. Bij Feyenoord zag je hem soms een mannetje laten lopen, maar bij ons zie je hem keihard werken.”

Vanmiddag om 14:30 uur staat Berghuis naar verwachting in de basis op het moment dat Ajax het opneemt tegen Feyenoord. De wedstrijd wordt gespeeld in De Kuip, maar er zal wegens de corona-maatregelen geen publiek aanwezig mogen zijn bij de Klassieker. 

Het eerste Klassieker-doelpunt van Berghuis? De odd is 8,5!

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door AFC AJAX MEDIUM (@ajaxmedium)

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

17:23
1+
PANIEKVOETBAL Italië, Premier League-MONEY naar Nederland
17:18
23+
Feyenoord presenteert na Carillo volgende verlate winteraankoop
17:08
121+
Enorme klap dreigt gelijk voor Ajax-winteraanwinst
16:45
15+
AZ verklaart klappen 10 miljoen-transfer: “Geen goed signaal”
16:30
71+
Op welke zender kijk je PSV – Feyenoord?
16:15
134+
Feyenoord strikt Mexicaans toptalent, PSV haalt Malacia binnen
16:00
61+
Weghorst voelt Ajax-last: “Staat ver af van mijn filosofie”
15:45
36+
Feyenoord legt potentiële Giménez-opvolger vast
15:30
333+
‘Bliksemontslagen bij Feyenoord’
15:15
13+
PSV-plaaggeest is Speler van de Maand in Eredivisie
15:00
866+
Vermoedelijke opstelling PSV tegen Feyenoord: Bosz wisselt door
14:45
64+
Boskamp gechoqueerd: “Dat kan toch niet!”
14:30
54+
‘Dortmund zet Ramaj in wachtkamer na Ajax-transfer’
14:15
261+
‘Grof Klassieker-schandaal krijgt staartje’
14:00
0+
Hoe de Sparta-strijd met een snik even verdween
13:55
149+
‘Groot PSV-probleem voor Bosz’
13:40
44+
‘Peperdure’ UEFA-rekening voor FC Twente
13:25
651+
‘Grote Oranje-verrassing in aantocht’
13:10
74+
Zorgen om Ajax-tak: “Al heel lang niet”
12:48
246+
‘Feyenoord-aanvaller ontbrak bij Klassieker omdat hij te laat was’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie