‘Ver avontuur lonkt plots voor Louis van Gaal’

Foto: ‘Ver avontuur lonkt plots voor Louis van Gaal’

Het mogelijke avontuur van Patrick Kluivert heeft gevolgen voor Louis van Gaal. Het Nederlandse icoon, momenteel nog adviseur van Ajax, zou ook op weg zijn naar de Indonesische bond.

SN Betrouwbaarheidsmeter:

Laag
Gemiddeld
Hoog

Louis van Gaal zou Patrick Kluivert kunnen volgen naar Indonesië

Met dat verrassende nieuws pakt het Spaanse Marca maandag uit. Van Gaal zou in Indonesië een rol als sportief directeur moeten vertolken. Het Aziatische land probeert zich te kwalificeren voor het WK 2026 en Van Gaal en Kluivert moeten helpen bij die missie. Indonesië staat met zes punten op de derde plaats in de kwalificatie, evenveel als Saudi-Arabië, Bahrein en China. Australië heeft één punt meer en staat tweede achter Japan, dat zestien punten heeft. De top-2 kwalificeert zich voor het WK en de nummers drie en vier kunnen zich nog via de play-offs plaatsen voor de eindronde.

Adviseur bij Ajax

Volgens Marca gaat Van Gaal proberen bij te dragen aan het verwezenlijken van de WK-droom van Indonesië. Mocht het zover komen, dan lijkt Van Gaal opnieuw te gaan samenwerken met Kluivert, die hij eerder bij Ajax en Barça onder zijn hoede had en ook als assistent meenam naar het WK 2014. Het is onduidelijk wat een dienstverband bij Indonesië zou betekenen voor zijn adviseursrol bij Ajax.

Eerder op maandag werd duidelijk dat Kluivert de nieuwe beoogd bondscoach is van Indonesië. De voormalig topspits kan de opvolger worden van Shin Tae-yong, die ontslagen werd. Er is echter nog geen akkoord. “Wij zijn nog in gesprek, er is nog niet getekend”, liet zijn manager weten aan de NOS.

Bij de nationale ploeg van Indonesië is er een groeiend aantal spelers met een Nederlandse achtergrond. Bekende namen zijn Maarten Paes (FC Dallas), Eliano Reijnders (PEC Zwolle), Calvin Verdonk (NEC), Thom Haye (Almere City), Ragnar Oratmangoen (FCV Dender) en Mees Hilgers (FC Twente). Ole Romeny, die recent FC Utrecht voor Oxford United verruilde, gaat wellicht ook interlands spelen voor Indonesië.

Mooi avontuur voor Van Gaal?

  • Ja, natuurlijk
  • Zou ik niet doen
  • Ja, natuurlijk
  • Zou ik niet doen

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:13
32+
‘Aan die tweede goal kon PSV niet veel doen’
22:55
193+
‘Shock: bliksemontslag Peter Bosz na Juventus-PSV’
22:55
26+
Jude Bellingham krijgt Etihad Stadium volledig stil
22:51
29+
Slordig PSV krijgt geen grip op Juventus en verliest in Turijn
21:46
66+
‘PSV-middenvelder verliest plek in Oranje’
21:20
122+
‘PSV’er aan het zuurstof na Juventus’
20:30
348+
Priske laat van zich horen na Feyenoord-ontslag
19:55
0+
Perisic en Obispo starten tegen Juventus, Malacia op de bank
19:39
130+
Driessen schrijft Feyenoord-kandidaat af: ‘Rvc wil hem niet’
19:19
113+
Van Bommel ziet Feyenoord-klus zitten: ‘Telefoon staat aan’
19:10
58+
Makkelie is des duivels: ‘Wat bezielt zo iemand?’
18:51
64+
Selectie Oranje voor Nations League-duels bekend
18:49
219+
De zorgelijke situatie van Huntelaar: “Die is echt ingestort”
18:29
140+
Mogelijke vierde ster zorgt voor verdeeldheid bij Ajax: “Geen calimeroclub”
18:09
84+
Jahanbakhsh gaat in tegen KNVB: “Volle bak op mijn enkel”
17:48
40+
‘Pechvogel Schuurs mogelijk nog langer aan de kant’
17:27
144+
‘Veel vraagtekens in België rond Union-Ajax’
17:17
20+
Voorbeschouwing AZ – Galatasaray: Turken zonder Oshimen naar Alkmaar 
17:10
76+
‘Basisspeler van Real Madrid blijft verdachte in seksschandaal’
17:00
94+
“Twente, een vervelende en arrogante club”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie